top of page
Wave

FAKTURACE

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

Nabízíme možnost fakturace formou náhradního plnění. ​Náhradním plněním získáte daňovou úsporu, podpoříte zaměstnávání handicapovaných osob a můžete si být jistí kvalitou výrobků nebo služeb.

 

Náhradní plnění definuje § 81 zákona č. 435/2004 Sb.

Co je to náhradní plnění?

Náhradní plnění je jedním z řešení povinnosti firem, jež zaměstnávají 25 a více zaměstnanců a tím dle Zákona o zaměstnanosti 435/2004 Sb., nahrazují svou povinnost zaměstnat alespoň 4% osob OZP (osoba se zdravotním postižením).

Samotné náhradní plnění je pak forma fakturace/nákupu, ve kterém je dodávka zboží, služeb nebo plnění zadané zakázky realizováno a následně fakturováno subjektem, který naopak zaměstnává nad 50% osob OZP. Tato společnost - poskytovatel náhradního plnění, je pak v objemu fakturace regulován také z výše uvedeného zákona. Náhradní plnění je jedna z možností firem, jak plnit povinnost podpory osob se zdravotním postižením (dále OZP).

 

Nákupem výrobků a služeb od firem, které zaměstnávají zdravotně postižené pracovníky, podpoříte jejich práci a navíc dosáhnete daňové úspory ve formě náhradního plnění.

bottom of page