top of page
Wave

" Píše se únor 2015. Začínáme měnit malý kousek světa, ve kterém žijeme...  "

 

Našim hlavním cílem je integrace zdravotně postižených. Pomáhat, ne sloužit. Umožnit, ne udělat za někoho. Naučit, ne darovat.

SLOVO ŘEDITELE

Vážení přátelé,

píše se únor 2015. Začínáme. Začínáme měnit malý kousek světa, ve kterém žijeme. Nemáme žádné zkušenosti, jen zápal, nadšení a obrovskou chuť něco změnit. Nevíme jak, ale víme, co chceme změnit. Neznáme cestu, ale máme cíl. Nedokážeme si představit, jak těžké to bude, ale víme, že to za tu dřinu stojí.

Rozhodli jsme se, že vybudujeme úspěšnou sociální firmu! Každý si umíme představit, co znamená úspěšná firma, ale co je to ta sociální firma? To je něco jako charita nebo nadace? Nebo snad sociální znamená, že se budeme mít všichni dobře bez práce a námahy, že nám budou lítat pečení holuby do pusy? Ne, bohužel, ale líbilo by se nám to :).

Sociální v našem pojetí se týká životních podmínek jednotlivce a to ve vztahu ke společnosti a snahy o zlepšení společenských problémů.

My jsme si vybrali oblast zdravotně postižených. Rozhodli jsme pomoci změnit tuto část společenského problému. Proč zrovna tato oblast? Nevím, možná proto, že jsme se s tím každý ve svém životě, ať už přímo nebo nepřímo setkali. Možná proto, že se si každý z nás uvědomuje, že existuje pouze tenká hranice mezi tím být zdravý a postižený. Ať už je to jakkoli, my jsme připraveni změnit malý kousek našeho světa.  

Naše sociální firma HANDI HELP s.r.o. již nese ve svém názvu své poslání „Pomáhat handicapovaným“. Našim hlavním cílem je integrace zdravotně postižených Pomáhat, ne sloužit. Umožnit, ne udělat za někoho. Naučit, ne darovat.

Pokud i Vy sdílíte naši myšlenku můžete nám dát práci, poradit, jakkoli pomoci nebo jenom vyjádřit podporu naší myšlence např. na naší facebookové stránce.

                                                                                                           

 

   Ing. Jiří Mareš

                                                                                                            ředitel společnosti

bottom of page